Braslovče 22
3314 Braslovče
Braslovške odbojkarice in odbojkarji so letošnjo nadvse sezono zaključili še z dvema bronastima medaljama.
Zadnjo soboto v maju so braslovški starejši dečki finalni turnir odigrali na Ravnah na Koroškem. Potem ko je bila v polfinalnem obračunu 0 : 2 od njih boljša ekipa Merkur Maribor, so se Braslovčani podali v boj za 3. mesto, proti ekipi Salonit Anhovo. Kljub porazu v polfinalu so naši odbojkarji ostali zbrani in so se po zmagi z 2 : 0 proti Primorcem zasluženo veselili bronaste medalje. Državni prvaki so postali odbojkarji Fužinarja Sij Metala Ravne.
Dan kasneje so se v braslovški dvorani pred polnimi tribunami za medaljo borile še braslovške kadetinje. Podobno, kot pri fantih, so tudi dekleta v polfinalu naletela na previsoko oviro, saj jim je nasproti stala razigrana ekipa Ankarana. Po porazu z 0 : 2 so se kadetinje podale v boj za bron proti neugodni ekipi Volleyball Ljubljana. Potem, ko so v prvem nizu že zaostajale, se je Braslovčankam v končnici le uspelo zbrati in streti odpor gostij. Po minimalni zmagi s 25 : 23 v prvem in s 25 : 15 v drugem nizu so se kadetinje prve ekipe Visit Braslovče veselile bronaste medalje. Državne prvakinje so več kot zasluženo postale igralke Ankarana.
Ekipe ŽOK Braslovče je tako letos uspel velik uspeh, saj so osvojile komplet medalj. Po srebru mladink in zlatu starejših deklic so bron osvojile še kadetinje.
Vsem ekipam obeh klubov in trenerjem iskrene čestitke za dosežene rezultate, staršem in navijačem pa zahvala za vso podporo in športno navijanje skozi vso sezono.
RENATA MAROLT