Vsako leto septembra Občina Braslovče praznuje občinski praznik v spomin na prvo znano pisno omembo kraja leta 1140, ko je bil ustanovljen Benediktinski samostan v Gornjem gradu, v kateri je takratni oglejski patriarh namenil novoustanovljenemu samostanu dva dela desetine v fari Sv. Marije v Braslovčah. To je bila prva pisna omemba kraja in v spomin na ta dogodek praznuje občina Braslovče svoj občinski praznik. Praznik so obeležili z več novimi pridobitvami. Pripravili so tudi kulturne in športne prireditve ter slavnostno sejo občinskega sveta s podelitvijo priznanj in kulturnim programom, ki je bil v Kulturnem domu v Letušu, udeležili pa so se je med drugimi tudi župani in podžupani Spodnje Savinjskih občin.
Pred slavnostno seja je bila otvoritev komunalne infrastrukture s cesto od križišča pri mostu čez Savinjo do Kulturnega doma Letuš. Zbrane sta nagovorila župan Branimir Strojanšek in predsednik KO Letuš Franjo Volk, blagoslov pa je opravil braslovški župnik Milan Gosak, nato pa je bila v dvorani Kulturnega doma slavnostna seja.
Številne goste in občane je uvodoma nagovoril župan Občine Braslovče Branimir Strojanšek, ki je govoril o pomenu praznovanja nato pa o dosežkih od lanskega do letošnjega praznika. Med drugim je povedal da je odprtje nove občinske knjižnice izjemna pridobitev. Vsa dela, z nakupom zemljišča, gradbenimi in obrtniškimi deli, elektro in strojnimi instalacijami in opremo ocenjujejo na 675 tisoč evrov. Dolgo pričakovan projekt krožišča v Malih Braslovčah je končan. Od ocenjene vrednosti 600.000 evrov je občina prispevala 120.000 evrov. V teku so razgovori za delno preplastitev državne ceste iz Malih Braslovč proti Braslovčam. Nadaljuje se končanje izgradnje tlačnega kanalizacijskega voda iz Kaplje vasi do Grajske vasi v predvideni vrednosti 172.400 evrov. Dokončana je bila komunalna in cestna infrastruktura z obnovo vodovoda in položitvijo elektro kabla na relaciji Kulturni dom Letuš do križišča pri mostu čez Savinjo v vrednosti 102.000 evrov. V zaključevanju je tudi ureditev prve faze komunalne in cestne infrastrukture s krožiščem pri Osnovni šoli Braslovče v vrednosti 149.000 evrov. Obnovljen je bil cestni odsek Braslovče- Terasa 1 s širitvijo, odvodnjavanjem in podaljšanjem sekundarnega kanalizacijskega voda v vrednosti 31.600 evro.
V govoru je župan nekaj besed namenil tudi tekočemu izvajanju lokalnih zadev javnega pomena, skrbi za lokalne javne službe, zagotavljanju vzgojno- izobraževalne in zdravstvene dejavnosti, pospeševanju socialnega skrbstva, predšolskemu varstvu, raziskovalni, kulturni in društveni dejavnosti.
Kako v prihodnje pa je župan Strojanšek dejal: »Najprej moramo dokončati začete investicije, nato pa preudarno in odgovorno določiti prioritete za naslednja leta.«
Sledila je podelitev županovega priznanja Simonu Božiču iz Šempetra za prizadevnost pri obnovi in oživitvi objekta Partizan ter za prispevek k ponovnemu vzponu braslovške moške odbojke, saj je pod njegovim trenerskim vodenjem ekipa Braslovč napredovala iz III. v II. odbojkarsko ligo.
Bronasto plaketo je prejela Marija Ana Marovt iz Letuša, ki je vrsto let vpeta v življenje ter delo v Letušu in občini. V vlogi tajnice se je desetletje aktivno udejstvovala v Krajevni skupnosti Letuš. Še vedno je aktivna v različnih društvih in humanitarnih organizacijah. Nikoli ji ni težko priskočiti na pomoč ljudem, ki pomoč potrebujejo.
Srebrno plaketo je prejela Lovska družina Braslovče ob 70-letnici delovanja. Začetki delovanja Lovske družine Braslovče segajo v leto 1946, ko je po vojnem mrtvilu ponovno oživelo delo lovskih družin. Številni somišljeniki, ki jim ni bilo vseeno za naravo in divjad, so se lotili svojega prvega projekta, gradnje lovske koče na Bezovcu. Sledila je gradnja lovske koče pod Grmado leta 1976 in gradnja lovskega doma v Braslovčah. Čeprav se število članov lovske družine iz leta v leto zmanjšuje, jim ne zmanjka volje do dela.
Zlato plaketo pa je prejel Anton Repnik, ki se kot krajan in občan vseskozi aktivno vključuje v različne aktivnosti v kraju in občini. Od leta 2007 pa do leta 2015 je opravljal funkcijo predsednika Društva upokojencev Braslovče. V tem času se je društvo še posebej razvilo. Kot predsednik je organiziral številne aktivnosti za svoje člane in skrbel za sodelovanje z ostalimi društvi. Pod okriljem društva je v tem času začel delovati Pevski zbor Društva upokojencev Braslovče. V njegovem mandatu je društvo ob 60-letnici delovanja razvilo nov prapor.
V kulturnem programu so nastopili kvartet Savinja Letuš, harfistka Katja Šumečnik, Daša Janže, Iva Černec, Maja Rosenstein in Jasmina Roter-Jager so recitirala dela domačih avtorjev, slednja je tudi povezovala program, in pevka Alja Dobnik.
Na slikah nekaj foto utrinkov s slavnostne seje.
T.Tavčar