V Občinski knjižnici v Braslovčah je bila v torek, 5. februarja, v okviru slovenskega kulturnega praznika, slovesnost z otvoritvijo priložnostne razstave različnih dokumentov in listin v spomin na braslovškega rojaka dr. Dušana Ludvika.
Uvodne besede ob otvoritvi je spregovorila Irena Štusej, v nadaljevanju pa je o razstavi in Dušanu Ludviku govoril Franci Kralj. Prijetne prireditve se je udeležila tudi Ludvikova hči Kristina, ki je opravila uradno otvoritev in ob tem izrazila zadovoljstvo, da je z razstavo ohranjen spomin na očeta. Prireditev je z glasbeno točko na kitari popestril učenec Osnovne šole Braslovče, Andraž Košak
Dušan Ludvik je bil rojen v Braslovčah 13. decembra 1914. V rojstnem kraju je obiskoval in končal osnovno šolo. Izobraževanje je nadaljeval na Dunaju, kjer je zaključil češko realno gimnazijo. Po maturi je v Pragi na Karlovi univerzi študiral češčino, nemščino in bibliotekarstvo. Študij je končal v Ljubljani, kjer je študiral nemščino, slovenščino in primerjalno književnost. Od leta 1950 do 1983, ko se je upokojil, je bil redni profesor na ljubljanski filozofski fakulteti.
Glavna področja njegovega znanstvenega raziskovanja in dela so bila srednjeveška nemščina in literatura, kulturna zgodovina, pravna zgodovina, etnologija in predvsem prevajanje iz češčine, francoščine, nemščine, poljščine, ruščine.
Ukvarjal se je tudi s pesnikovanjem in je že leta 1934 na Dunaju objavil prve pesmi v češčini. Kot pesnik je izdal pesniške zbirke: »S potepuško palico«, »Srce v vetru«, »Čas kot grenkoslad« in »Hrepenenje kot plazovi«.
Na fotografijah utrinki z otvoritve razstave.
T. Tavčar